Bieniewice.pl


Idź do treści

Bombki 2010


Malowanie bombek w Bieniewicach zgromadziło w tym roku ponad 120 osób.

Dzieci wyczekiwały na to wydarzenie. Z wielkim zapałem zabrały się do pracy. Mamy, oraz tatusiowie dzielnie pomagali. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bieniewicach serwowały herbatę i ciasteczka. Podczas imprezy wystąpiła Paulina Kuropatwa dając minirecital swoich piosenek.

Milada Tokarska, artystka tworząca piękne, ręcznie malowane, jedwabne szale i chusty, podarowała nam swoje dzieła do licytacji.

W mroźne, sobotnie popołudnie zabraliśmy się do pracy...


Film z imprezy >>
(format .wma - 5,5 Mb)

Od początku naszej "bombkowej" imprezy przyjeżdżają do nas podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej prowadzonych przez Stowarzyszenie "Przyłącz się do Nas". Tym razem przywieźli przygotowane wcześniej stroiki i ozdoby choinkowe. Wszystkie zostały zlicytowane i zasiliły bieniewicki fundusz stypendialny.
Prezes stowarzyszenia "Przyłącz się do Nas", pan Seweryn Chróściński, podczas licytacji dzielnie walczył o najpiękniejsze okazy i zasilił nasz fundusz stypendialny fundując kilka stypendiów dla bieniewickiej młodzieży.

Jak co roku, na licytacji pojawili się Jan Żychliński - Starosta powiatu Warszawskiego-Zachodniego wraz z przewodniczącym Rady Powiatu panem Jerzym Wójcikiem. Nasz Starosta, Jan Żychliński od wielu lat wiernie kibicuje bieniewickim wydarzeniom. W jego osobie mamy fundatora kilku bieniewickich stypendiów rocznie.
Wicestarosta, Paweł Białecki wraz z rodziną, również corocznie wspiera fundusz stypendialny "Dam Radę" licytując najpiękniejsze okazy bombek.

Szkoda że w tym roku, pomimo osobistego zaproszenia, nawał obowiązków nie pozwolił na przybycie naszemu Burmistrzowi oraz bieniewickim sołtysom. W ubiegłym roku, dzięki hojności pana Burmistrza, uczniowie Zespołu szkół w Bieniewicach otrzymali kilka stypendiów.
Zapraszamy za rok. Z pewnością będą przygotowane znakomite okazy bombek do licytacji.

Takich bombek nie da się kupić nigdzie za żadne pieniądze.
Tylko u nas, w Bieniewicach, można nabyć takie niepowtarzalne okazy. Cieszy fakt, że co roku przybywa kolekcjonerów tych niecodziennych bombek.

Ta impreza nie mogła by się odbyć, gdyby nie zaangażowanie wielu osób z różnych środowisk.

Dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, za pomoc w serwowaniu herbaty i ciasteczek.
Pani Hannie Wasilewskiej-Weiss, dziękujemy za przygotowanie wystroju sali.
Panu Stanisławowi Kołaczkowi, za urządzenie nagłośnienia.
Kasi Chłystek za podarowanie na licytację pięknej, ręcznie chaftowanej ozdobnej bąbki.
Uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia "Przyłącz się do Nas" za wierne uczestnictowo w naszej imprezie i wspieranie funduszu stypenndialnego "Dam Radę"
Uczniom Zespołu Szkół w Bieniewicach, za pomoc w urządzeniu sali i posprzątaniu po imprezie.
Miladzie Tokarskiej za podarowanie na licytację artystycznych jedwabnych szali.
Dyrektorowi Zespołu Szkół, panu Markowi Parafiniukowi, za udzielenie gościny i zakup wielu okazów.
Towarzystwu Pomocy Dzieciom Wiejskim, za wsparcie.
Malarkom, z prowadzonej przez Annę Sobierajską pracowni malarstwa w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Błoniu, za wyczarowanie wielu pięknych bombek do licytacji.

Wszystkim Fundatorom, którzy nabyli bombki i stoiki za zasilenie naszego bieniewickiego funduszu stypendialnego.

To dzięki Państwa pomocy, od sześciu lat, mamy w Bieniewicach niecodzienny program stypendialny, przeznaczony dla tych uczniów którzy ambitnie postanowili poprawiać swoje wyniki, pracować i rozwijać się i doskonalić.

Aby zostać stypendystom programu "Dam Radę" nie trzeba mieć piątek i szóstek. Wystarczy pracować na rzecz poprawy swoich ocen na lepsze i wytrwać w tym postanowieniu.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Witanowa i Bieniewic


Powrót do treści | Wróć do menu głównego