Bieniewice.pl


Idź do treści

Ludzie Bieniewic


<Powrót do strony głównej


W tym dziale chcielibyśmy prezentować sylwetki mieszkańców naszej wsi.
W Bieniewicach mieszkają artyści, sportowcy, ciekawi ludzie. Nasi Seniorzy są kopalnią wiedzy o historii Bieniewic i okolicy. Zarezentujmy tutaj ich sylwetki i dorobek.

Jeżeli uważasz że Twój sąsiad lub sąsiadka, jest człowiekiem o którym warto opowiedzieć światu, napisz do redakcji. A najlepiej będzie jak napiszesz o nich krótką informacje lub artykuł.
Zapraszamy do współpracy i do współredagowania zawartości tego działu.

W styczniu 2010 podczas organizowanego corocznie "Dnia Seniora" rozpoczęła się akcja portretowania starszych ludzi mieszkających w Bieniewicach i okolicy. Projekt docelowo zakłada opracowanie wydawnictwa przezentującego "Portret Zbiorowy" mieszkańców naszej wsi.Magdalena Spasowicz

Mieszkanka Bieniewic od czasów przedwojennych. Bywała tu jeszcze jako mała dziewczynka. Jest malarką, uczennicą Jana Cybisa. Zawsze uśmiechnięta i pełna pogody ducha. Tworzy w Bieniewicach i jak sama mówi, nie potrafi malować nigdzie indziej. Lubi podróżować, a z każdej podróży przywozi wrażenia, które potem przelewa na płótno. Z pozoru monochromatyczne obrazy, zachwycają subtelnym wyczuciem barwy. Tych subtelności koloru nie można pokazać na fotografiach. Trzeba je zobaczyć na własne oczy. Dopiero wtedy poczujemy pasję, z jaką Pani Magdalena je malowała.

www.magdalenaspasowicz.pl

foto: Zdzisław SobierajskiAnna Sobierajska

Zamieszkała w Bieniewicach pod koniec lat 50-tych. Tu spędziła swoje dzieciństwo a potem wyprowadziła się do Warszawy. Po dwudziestoletniej przerwie powróciła do Bieniewic. Wszyscy znajomi z dawnych lat przypominali jej że jako dziecko pięknie rysowała. Za ich namową zczęła malować. Obecnie doskonali swój warsztat w pracowni znanego kolorysty, profesora Aleksandra Turka. Przy ulicy Zachodniej 7 w Witanowie, prowadzi autorską pracownię-galerię "Garaż". W Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Błoniu prowadzi pracownię malarstwa i rysunku. Jej obrazy można obejrzeć na stronie www.sobierajska.com.

www.sobierajska.com

foto: Konrad Sobierajski

Barbara Rowdal

Swoje dzieciństwo i młodość spędziła w Bieniewicach a obecnie mieszka w pobliskim Piorunowie gdzie prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Maluje obrazy olejne i pisze ikony. Jej obrazy można zobaczyć na stronie www. UczenniceTurka.comfoto: Konrad Sobierajski

Powrót do treści | Wróć do menu głównego