Bieniewice.pl


Idź do treści

Muzea


<Powrót do strony głównej

Muzea w okolicy Bieniewic

Czy w okolicy Bieniewic są jakieś muzea?
Oczywiście.

W zasięgu naszych wycieczek mamy kilka muzeów do których możemy pojechać rowerem, samochodem albo koleją.
Zachęcamy do odwiedzania tych najbliższych.

A jak już Państwo odwiedzicie te miejsca - prosimy, koniecznie napiszcie do nas kilka zdań o swoich wrażeniach. Może w ten sposób zachęcimy naszych sąsiadów aby poszli w nasze ślady.

kontakt z redakcją


Muzeum Dworu Polskiego w Pilaszkowie - Jadąc przez Błonie w kierunku Warszawy, w miejscowości Święcice skręćmy w lewo. Po przejechaniu kilku kilometrów dojedziemy do Pilaszkowa. Tam, przy Domu Opieki, funkcjonuje Muzeum Dworu Polskiego.

Muzeum Motoryzacji w Otrębusach - Jest to niezwykła prywatna placówka muzealna. Unikalne pojazdy właściciele zaczęli zbierać w początkach lat 70-tych. Muzeum zostało otworzone w 1995 roku. Można tam zobaczyć prawdziwe "perły motoryzacji" z całego świata. Więcej obejrzycie na Youtube


Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie - znajduje się zaledwie 300 metrów od stacji PKP Sochaczew. Po dwudziestu minutach jazdy z Witanowa znajdziemy się w świecie pięknych konstrukcji. Wspaniałego rzemiosła. Maleńkie parowozy są dziełami inżynierskiej sztuki.

" title="">


Muzeum Kolejnictwa w Warszawie - A gdybyśmy zapragnęli zobaczyć parowozy "większego kalibru" możemy wsiąść w pociąg i pojechać do stacji Wrszawa Ochota. Potem wystarczy przejść przez ulicę Towarową, by znaleźć się u bram Muzeum Kolejnictwa. Oprócz prawdziwych starych parowozów, mają tam (marzenie każdego chłopca dowolnym wieku) ogromną makietę z modelami kolejek w skali H0 .

Muzeum Chopina w Żelazowej Woli - Tego muzeum nie trzeba rekomendować. Dworek Chopinów, piękny park, koncerty fortepianowe.
W ostatnich miesiącach trwa tam budowa nowych obiektów więc parkowanie jest nieco utrudnione.

Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku

Muzea Warszawskie - Jak już zwiedzimy muzea w naszej okolicy - możemy wybrać się do stolicy.... W końcu Warszawa leży niedaleko Bieniewic.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego